Mentorský projekt LEAD UP

Autor: Dominika Gazdíková | 17.7.2015 o 19:54 | Karma článku: 1,92 | Prečítané:  354x

Lead up. Mentorský projekt, ktorý oslovil mnohých mladých, ambicióznych ľudí z celého Slovenska. Hlavným cieľom projektu, ktorého tvorcom je organizácia Future generation, je priblížiť študentom život mnohých úspešných ľudí. 

V projekte sa môžeme stretnúť s menami ako Iveta Radičová- slovenská sociologička, bývalá ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny, ako aj bývalá predsedníčka vlády Slovenskej republiky, Miroslav Hajnoš- cestovateľ,bloger, mobilizátor mladých, zakladateľ Európskeho dialógu , Ján Šalát- konateľ úspešnej spoločnosti Verve s.r.o., či Martin Poliačik- poslanec v NR SR. Samozrejme, toto je len pár významných mien, vybratých spomedzi mnohých  ďalších ľudí spolupracujúcich na tomto projekte.

Taktiež sa tento projekt môže pochváliť tým, že funguje pod záštitou nášho pána prezidenta A. Kisku a v neposlednom rade sa môže pochváliť množstvom mladých šikovných študentov a budúcich významných osobností v rôznych oblastiach.

Tak, ako sa to podarilo dvadsiatim ďalším, podarilo sa aj mne byť súčasťou tohto projektu. Keď som na internete uvidela možnosť prihlásiť sa, neváhala som. Povedala som si, že je to výborná príležitosť na získavanie nových vedomostí, skúseností a hlavne veľká vstupná brána do sveta toho, čomu sa chcem v budúcnosti venovať- žurnalistike. S mojím mentorom- Michalom Makasom sme v čase písania tohto článku absolvovali  len jedno stretnutie, avšak aj pár hodín stačilo na to, aby ma motivoval, naučil niečo nové, ukázal mi čaro práce šéfredaktora, no hlavne mi ukázal cestu, ktorou by som sa mala, a ktorou sa aj chcem, poberať. Myslím, že tak ako môj mentor, aj všetci ostatní poňali túto výzvu ako niečo veľké, a hlavne prospešné pre náš rozvoj. Všetci mentori robia veľký kus práce, ako jednotlivo pre každého z nás, tak aj všeobecne pre celý projekt a aj pre jeho budúcnosť.

Okrem mentorov a nás, vybratých študentov, mi však nedá nespomenúť aj ľudí, ktorí stoja takpovediac v pozadí celého projektu a to autora Tomáša Hajdušeka, a tím FGE v zložení M. Jarolín, M. Dujičová, Ľ. Kňaze, J. Kocianová a I. Žideková. Patrí im obrovská vďaka. Lebo keby nebolo ich odhodlania, snahy, pracovitosti a tvorivosti, , nepísala by som tento článok, nemala by som mentora, motiváciu, podporu,... Jednoducho by tento mentorský projekt neexistoval. Počas celého trvania projektu sa títo ľudia snažia projekt rozvíjať, zdokonaľovať a robiť všetko pre to, aby bola viditeľná spokojnosť a pokrok v sebarozvíjaní na oboch stranách.

 

Ako to teda celé funguje? Každý z nás má svojho mentora. Osobnosť, ktorá nám pomáha napredovať, dosahovať ciele a motivovať nás. Komunikácia prebieha cez internet, taktiež sa stretávame aj osobne, riešime spolu ďalší priebeh, naše pokroky, ale aj problémy, prekážky. Mentori robia všetko pre to, aby nám vyšli v ústrety a vždy boli nápomocní. Venujú nám svoj voľný čas, pri dohode na stretnutiach sa vždy snažia nájsť kompromisné riešenie, dobré pre obe strany, vždy, keď potrebujeme pomoc, alebo radu, sú tu pre nás, ochotní nám poradiť. Aj počas písania článku som požiadala môjho mentora o pomoc, resp. kritiku, aby som vedela, v čom mám rezervy, na čom musím popracovať. Neodmietol, našiel si čas na jeho prečítanie a objektívne mi ho zhodnotil. Aj vďaka nemu mám príležitosť pracovať na sebe, zdokonaľovať sa, aby som v budúcnosti mohla prinášať ľuďom tie najlepšie, kvalitne napísané články.

Na záver už len krátky slogan tohto projektu, hovoriaci o tom, ako každý jeden z nás môže ovplyvniť, priniesť do života iných niečo nové, lepšie, prospešnejšie: „Lead up, aj jeden môže ovplyvniť milióny.“ Pokúsme sa byť tým „jedným“ aj my ostatní, nielen mentori a organizátori a sami časom uvidíme, aké je prospešné pomáhať si a motivovať sa navzájom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?